Mesajı Okuyun
Old 16-04-2007, 18:39   #1
iyiniyetli3.kişi

Soru deneyimlerinizi bir son sınıf öğrencisiyle paylaşır mısınız?

Sayın THS üyeleri,
Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde son sınıftayım ve tahmin edebileceğiniz gibi pek çoğunuzun yaşadığı hezeyanları, yürek sıkıntılarını yaşamaktayım. Genel anlamda ne istediğimden eminim, dolayısıyla kariyer seçimi ile ilgili bir sıkıntım yok. Benim asıl sorunum hedeflerime ulaşıncaya kadar karşıma çıkacak sınavları, mülakatları nasıl atlatacağım.
Ağustos ayında ve 2.5/4 gibi bir ortalamayla mezun olacağım. Kamu hukukunda master yapmak istiyorum, pazar günkü sınava çalışıyorum. Kendi okuluma başvuracağım. Kullanılmamaktan paslanmış olmakla beraber Alman Kültür'ün ileri seviyesini bitirmiş bir almanca ve yedi yıllık İngilizce bilgim var.
Hakimlik-Savcılık sınavlarına hazırlanıyorum. Örgütlü suçlarda özelleşmek istiyorum. Gelin görün ki bu kadar planlı hareket etmeme rağmen hala tam manasıyla önümü göremiyorum.
Bu badireleri atlatmış sayın meslektaşlarımdan (sizleri şimdiden böyle nitelendimemde bir sakınca olmadığını umuyorum.) bu aşamalardaki deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.
Çok kişisel içerikli ve uzun bir metin olduğundan dolayı özür dilerim ama sınav puanları dışında bilgi edinmek isteyen diğer öğrenci arkadaşlara da yardımcı olabilir burada anlatılacak olanlar diye düşünüyorum.
İlginize ve desteğinize çok teşekkür ederim.