Mesajı Okuyun
Old 26-11-2009, 22:38   #2
didem kunal

Bir anlamda korsan avukatlık yapan arzuhalciler kendilerini o kadar bu işe kaptırmışlar ki yazdıkları dilekçelerin ücretlerini AVUKATLIK ÜCRET TARİFESİ ne bakarak belirliyorlar. Bir de utanmadan " tarifede bunun bedeli 215 görünüyor ama sen tanıdıksın ben sana bunu 80 TL ye yazıcam" diyor. Bunu öğrendiğimde saçımı başımı yolmak istedim. Ben avukat olarak o tarifeyi uygulayamıyorken korsan avukat çatır çatır bu paraları alıyor. Vatandaşta azzuhalcilerin uygun fyatlarla dilekçe yazdıklarını, bu bırakın düzgün doğru ve yasal bir dilekçe ile mahkemeye başvurduklarını zannediyorlar. PESSSS

Şimdi bu arzuhalci adliyeden emekli memur, sonra 4-5 sene kadar bir avukat yanında çalışmış daha sonra açmış kendine özel bir ofis dizmişte hukuk kitaplarını, almış önüne daktiloyu çat çat azıyor ve ben bu arzuhalciden inanılmaz rahatsız oldum.

Vergi dairesine ne meslek icra edeceklerini bile yazdırmayan bu kişilerin bu işi adliyenin dibinde göz göre göre yapıyor olmaları da ayrı bir tartışma konusu bana kalırsa. Şimdi ben bu arzuhalciyi şikayet ettiğimde yukarıdaki emsal kararda olduğu gibi idari para cezası mı alacak? peki bu caydırıcı olacakmıdır?