Mesajı Okuyun
Old 09-11-2007, 23:01   #5
halit pamuk

Bu büyük ihtimalle ... Belediyespordur. Yani,Belediyenin kendi takımıdır. Futbol uzun zamandır ilgilenmiyorum ama sanırım belediyeler, futbol takımılarının bütün maddi ve manevi şekilde destekleyebilmektedir. Bir ara belediye başkanlarının kulüp başkanı olamayacağına ilişkin bir yasa çıkaçktı ama ne oldu takip edemedim.

Belediyelerin, Amatör takımlara ise malzeme yardımı yapamak zorunda olduğuna ilişkin bir hüküm vardı, belediyeler kanunda.

Yani Belediye başkanı değil, belediye tüzel kişiliği futbol takımına maddi destek verebilmektedir. Doğrudan belediye başkanını özdeşleştirilir mi bilemiyorum.

Kamu kurumlarında, seçimle gelse dahi, bir kamu kurumu ile onun temsilcisini özdeşleştiremezsin. Çünkü 5 yıl sonra diğer kurumlarda ise her an değişebilir.

Ancak özel şirketlerde ya da kurumlarda kişi ile şirket ya da firma özdeşleşir. Ya da özdeşleşebilir.

Fakat yine de makalenin tamamını bilmek gerekiyor. Baştan sona okuduğunuz zaman doğrudan belediye başkanını hedef aldığı açıkça ve duraksanmayacak şekilde ortadaysa o zaman, suç oluşur diyebiliriz.