Mesajı Okuyun
Old 19-09-2006, 01:58   #10
ibreti

Gülü seven yöneticimiz dikenine katlanamıyor gibi geldi bana. Yanlış bir uygulama. Belli bir süre katılım sağlanır ve bir müddet sonra katılım düşünüldüğünden çok daha aşağıya düşer.

Neden mi?

Mesela ben;
1) Bu siteni sürekli bir yazarı-çizeri değilim.
2) İşlerden fırsat buldukça "acaba meslektaşlar uygulamada ne gibi detaylar yakaladı" diye merak ederek siteye giriyorum.
3) Açılan başlıklara ilk etapta mevcut hukuk nosyonumla cevap yazıyorum. Ancak, yazdığım cevabın sorumluluğu gereği -ki sorusunu ileten meslektaşımızı yanlış yönlendirmek de ihtimal dahilinde- verdiğim cevab üzerinde yolda yürür iken bile düşünüyorum. Ki bazen verdiğim cevabın doğruluğuna inanıyor bazen de acaba yanlış mıydı diye düşünüyorum..
4) Çok kere diğer meslektaşların ilk cevapları da beni kuşkuya itiyor.
5) 3.ve 4. maddede belirttiğim saiklerle konunun araştırmasına girişiyorum. Böylelikle hem kendim işin doğrusunu tam olarak öğrenmiş oluyorum hem de elde ettiğim sonuçları buradaki meslektaşlarımla paylaşıyorum.

Yani foruma yazı yazmak tipik bir halkla ilişkiler uygulaması ve soruyu soran ve soruları cevaplayan arkadaşımız geriye dönen besleyici tepkinin (feed back) rengini ve tonlarını görmek durumunda..

Özetle:

Forumdaki sorulara sadece bir kere cevap verme olanağı sağlamak o konuda soru soran meslektaşımızını belli bir yere kadar alternatif cevaplar almasını sağlar.

Ancak, forumda karşılıklı tartışma ortamı oluşturmak hem soruyu soran meslektaşımıza, hem de soruya cevap veren meslektaşımıza umulanın çok ötesinde katkı sağlar.

Zaman zaman karşılıklı atışmalar oluyor, seviye düşüyor denecektir belki de.. Elbette atışmalar, fevri cevaplar olacak. Ancak bu durum seviyeyi düşürmez. Aksine homojen hale getirir ve böylelikle birlikte yükselmemizi sağlar. Bunu çok emin bir şekilde söylüyorum. Neden mi? Ben bu sitede özür dilemeyi beceremeyen hiç bir arkadaşımıza rastlamadım! Özür dilemeyi bilmek her türlü bilginin ötesinde sahiden yüce bir meziyettir, ilim değil irfandır!

Arada bir yöneticilerimizden ikaz mahiyetinde özel mesjlar almak da epeyce keyifli oluyor

Saygı ve sevgilerimi sunar, başarılar dilerim..