Mesajı Okuyun
Old 14-08-2017, 10:35   #8
Av. Meltem ERTÜRK

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Mesajınızda çok şey sormuşsunuz. Yanlış bilgiler de mevcut. Benim de detaylı cevap yazacak zamanım yok. Ama kısaca yanlış yoldan gittiğinizi yazabilirim.

1- Siz icra takibini "Muris X'in mirasçısı Hüsamettin Kesekağıdı" şeklinde mi, açtınız? İfadenizden böyle olmadığını anlıyorum. O zaman kiracının "Ben murisin kiracısıyım, sizi tanımıyorum" şeklinde itiraz etmesi haklı. Bence yeni bir takip yapın.

2- İcra takibini açarken yukarıdaki gibi doğru isimle açsaydınız bile, "itirazın iptali" davasını açmayın derdim. Çünkü iştirak halinde(muhtemelen öyledir) mülkiyet sözkonusu ise tüm paydaşlar icra takibi açmalıydı. Dava sırasında davaya muvafakat alabilirsiniz ama geriye dönüp icra takibine muvafakat alamazsınız. O nedenle davanız red edilir.

Şimdilik bu kadar.

Sayın Ergin, epey uzun zaman geçti fakat müvekkille yeni irtibat kurabildim. Dediğiniz gibi ilk açtığım takibi görmezden geleceğim. Tüm mirasçılar tek bir kardeşe vekaletname vermişler (keşke bunu bana ilk başta söyleselerdi bu kadar zaman kaybetmezdik) şimdi ben vekaletname verilen kardeşten kendime vekaletname çıkarmasını isteyeceğim ve belirttiğiniz gibi ""Muris X'in mirasçısı ...... " şeklinde takip başlatacağım. Fakat şunu sizlere sormak isterim:

-Bu şekilde ilamsız takip başlatıp, itiraz üzerine dava mı açsam, yoksa doğrudan doğruya genel mahkemede alacak davası mı açsam? (kiralanan şuan itibariyle yıkılmış ve bilirkişi incelemesi yapılamaz, ayrıca kira akdi de murisle sözlü bir şekilde yapılmış) Elimde sadece tanık beyanları var. Sizce ispat külfeti açısından hangi yolu izlemem lehime olur? Değerli vaktinizi ayırabilirseniz çok mutlu olurum..