Mesajı Okuyun
Old 11-12-2006, 14:26   #16
a.tan

Alıntı:
Yazan ibrahimkovanci
hersey güzelde arkadaslar ankara hukukla selcuk hukuku karsılastırmak biraz güldürdü beni, ben ankara öğrencisi de değilim , yani biraz garipsedim o kadar ama sizde haklısınzdır...

Forum konusu açılmasından sonra epey değişmiş görünüyor, klasik fakülte kıyaslamasına dönmüş durumda. 'İyi' olmanın kriteri nedir acaba? 'iyi' kabul edilen bir fakülte mezununun, 'sıradan' kabul edilen bir fakülteden mezun bir hukukçudan daha vasıflı olduğunu nasıl anlayacağız? Son yıllarda açılan hukuk fakültelerinin neler yetiştirdiğini zaman içinde anlayacağız. Keşke kıyaslamalarımızı etiketlerimize göre değil, başka kriterlere göre yapsak. Ben yetenek + çalışmaya inanıyorum, nihayetinde tüm diplomalara bir gün aynı renk tozlanacak.

Bu arada ben de Ankara öğrencisi değilim, Selçuk Hukuk'ta öğrenim görüyorum. Ayrıca ben de garipsedim, ama sizinle aynı şeyi değil.

Söylemeden edemeyeceğim, ukalalık olarak algılamayınız; 'siz de' yazılır, -de bağlacı burada ismin bulunma eki anlamında değildir, 'herkes gibi siz de haklısınızdır' anlamında.

Saygılar...