Mesajı Okuyun
Old 21-10-2007, 11:38   #20
üye18721

Sevgi gibi bilgi de paylaştıkça çoğalır. Bilgi değişime tabi tutulmadığı ve paylaşılmadığı sürece çoğalamaz.Bilginin yararını arttırabilmek için sürekli olarak tartışılması gerekir.Kimi insanlar ellerindeki tek güç olan bilgiyi paylaşmak istemezler; çünkü paylaştıkları takdirde kendilerinin yerine başkalarının geçeceğini düşünürler.Kendilerinin yerine başkalarının geçmesini engelleyen sahip oldukları bilginin gücüdür onlara göre...
Hangi mesleği yaparsak yapalım; eğitim ve öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.Bilimdeki ve teknolojideki gelişmeler,ilerlemeler her konuda bilgiye daha çabuk ulaşabilme olanağını da beraberinde getiriyor. Paylaşılarak geliştirilmesi gereken bilgi bazılarınca önemli bir "güç", "ayrıcalıklı bir durum"
olarak algılanıyor. Bu nedenle de paylaşımı oldukça zorlaşıyor.
THS'yi sevmemin en önemli nedenlerinden biri; Siteye katılan üyelerin; paylaşmaya ve dayanışmaya yürekten inanmış, deneyimlerini, bilgi birikimlerini, karşılık beklemeksizin aktarabilecek güzel hasletlere sahip kişiler olması, sitenin kuruluş amacının da "Bilgi paylaştıkça çoğalır,verimli olur" düşüncesi olması...
Öğrencilik yıllarım;bakmak zorunda olduğum küçük bir çocuğum olduğu için oldukça zor geçmişti.Kimi zaman oğlumu bırakacak kimse bulamadığımdan bazı derslerin finallerine giremediğim bile oldu. O zamanlar en yakın -olduğunu sandığım- arkadaşımdan benim giremediğim onun girdiği bir dersin final sınavı sorularını istemiştim. Kağıdı attığını söyledi. Bu sırada onun evindeydik. Onun mutfakta olduğu sırada ders notlarına bakarken attığını söylediği sınav soru kağıdı gözüme ilişti. Oysa ben bu arkadaşımla tüm ders notlarımı kitablarımı paylaşmıştım...