Mesajı Okuyun
Old 04-05-2012, 15:22   #1
Özgür KUTLUHAN

Karar 50 yıldır evliyim eşim çocuklarımıza maddi ve manevi destek olmuyor.Boşanmak istiyorum

Ben tam 50 yıllık evli ve 3 çocuk annesiyim.Eşim 20 yıl dükkan çalıştırıp 2 oğlumuzu yanında istihdam etti. Ancak her ikisinin de sigorta primlerini yatırmadığından günleri çok eksik çıkıyor. Dava etseler günleri tamamlanabilirmi?
2)Ben artık kendisinden ayrılmayı istiyorum fakat 1961 yılında evlenmiş olduğumuz için YMK.Edinilmiş malların paylaşımı konusunda bilgi sahibi değilim? bildiğim kadarı ile mal paylaşımı katılımı büyük sorunlar yaratıyormuş,Fakat şöyle bir durum söz konusu; Ailemden miras kalan arsa ve arazilerin satışlarından elde ettiğimiz gelirler ile eşim taşınmaz mülklere yatırım yaparak tamamını kendi üzerine geçirdi.Bu söz konusu miras ve alınan tüm taşınmazlar 2002 tarihinden çok öncedir. Boşanma davası açıp miras yolu ile alınan bu taşınmazlardan ne kadarını geri alabilirim.
3)Aile konutu olarak yaşadığımız konuta şerh koydurdum fakat diğerlerine bişey yapamıyorum satılması durumunda Çocukarımın hakkı olan herşeyi kaybedebiliriz. Bu durumda nasıl bir yol izlememiz gerekir?
Eşimin çok güçlü avukatları var, bizim ise dava açacak maddi olanağımız dahi çok kısıtlı.
Değerli görüşlerinizi bildirmenize çok ihtiyacımız var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürü bir borç bilirim SAYGILAR.