Mesajı Okuyun
Old 16-01-2008, 12:08   #1
SINIRSIZ

Varsayılan Karşılaştığımız en garip müvekkil soru ve sorunları..

Müvekkiller, hem her şeyi bilmenizi beklerler hem de bilginizden daima şüphe ederler... hangi bankanın uygun kredi verdiğinden tutun da, vergi memurunun denetlemesi için arama izni göstermesi gerekip gerekmeyeceğine kadar yüzlerce sorunun muhatabı olabilirsiniz. bir çok sorunun cevabını bilmesem ve bilmem gerektiğini de düşünmesem dahi sadece bilmiyorum dememek için araştırıp öğrenir müvekkilimi aydınlatırdım önceden.. yani aslında müvekkilin kendisinin araştırarak öğrenebileceği ve fakat benden öğrendiği için bir ücret ödemesi gerektiğini düşünemeyeceği bir iş için kıymetinden şüpheye düşmeye başladığım vaktimi bir süredir harcamamaya çalışıyorum..
'Vergi denetlemesinde problem olduğunu tespit eden vergi memurunu şikayet edebilirmiyiz?' arama iznini göstermemişti diye gelen müvekkilimi dinlerken bugün, siz meslektaşlarımın karşılaşmış olabileceği garip soruları merak ettim...
Ve siz nasıl yaklaşıyorsunuz ? sizce konumuz kapsamına girmediğini düşündüğümüz bir iş için bu bizim branşımız değil demek kötü avukat olmak mı demektir ? çünkü avukat olmak demek maksimum entellektüel, maksimum genel kültür ve bilgi sahibi olmak demek.. herhangi birinin duyup size sorduğu bir şeyi sizin bilmiyor olmanız direk bir eksimidir sizce ?