Mesajı Okuyun
Old 14-03-2009, 20:23   #33
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Habibe YILMAZ KAYAR
Burada 5 haftalık hamile olduğunu ve ultrason ile yapılan tetkikte ise bebeğin muhtemelen sakat doğacağını öğrenen genç kadın, 200 YTL peşin, 200 YTL ise kredi kartından çektirip 400 YTL'ye kürtaj oldu. telefonla görüştüğüm doktor bana “Ne bileyim ikizmiş demek ki. Ben birisini gördüm ve onu aldım. Ötekini görmemişimdir” dedi. Ve ben hamileliğim boyunca dünyaya sakat bir bebek getiriyorum diye büyük bir manevi baskı altına girdim. İnanılmaz zor günler geçirdim.

Utanç verici bir olay.

5 haftalık bir bebeğin sakat ya da özürlü olup olmadığını bilebilecek herhangi bir ultrason cihazı yoktur. Bahsi geçen doktoru bu kadar ileri teknoloji de bir cihazla çalıştığı için kutluyorum.

Ayrıca kürtaj , gebeliğin sonlandırılması demektir. İkizse biri kalsın değildir.

800 ytl verebilseydi kadın demekki bebeklerin tamamı alınacaktı.

Ne bileyim ben, demiş Sn Dr Bey, kime sorulacaktı?

Ayrıca bir şey sormak istiyorum, eşinin rızası var mıymış kadının? Özel muayenehane bile olsa eşin rızası olmadan kürtaj yapılabiliyor mu? Bu durum da kadınının kusuru yok mu? Devlet Hastanelerin de kürtaj için eş rızasını önsürerler bu nedenle muayenehaneye gitmiş olma olasılığı da çok yüksek.

İşimi yaparken her gün daha da çok üzülüyorum, bu ülkede halen kürtajı doğum kontrol yöntemi olarak kullanan kadınlar da var..