Mesajı Okuyun
Old 08-01-2007, 17:16   #11
Y£LİZ

Varsayılan Yılbaşı gecesi tecavüzcüleri

Guatemalalı turist kıza 31 Aralık günü Fatih’te metruk bir binada tecavüz edenler yakalandı. Turist kız, zanlıları teşhis sırasında fenalık geçirdi.

KURBAN Bayramı’nın ilk günü Fatih’te zorla götürüldüğü metruk bir binada 10 kişinin tecavüzüne uğradığını söyleyen Guatemalalı turist A.I.B.’ın verdiği bilgiler doğrultusunda polis 7 kişiyi daha gözaltına aldı. A.I.B., tarafından teşhis edilen zanlıların suçlarını itiraf ettiği, tecavüzcülerden birinin ise cezaevinde olduğu bildirildi. Zanlıları teşhis ederken fenalık geçiren turist A.I.B için Asayiş Şube Müdürlüğüne doktor çağırıldı. Gaziosmanpaşa, Arnavutköy, Fatih, Ümraniye ve Eminönü semtlerinde eş zamanlı olarak baskın düzenlendi. Operasyonda genç kıza ikişer kere tecavüz ettikleri belirlenen Bedri Ş.(23), Tayfun E.(19) ile onların çağırması sonucu gelen Ziya Y.(20), Erkan S.(19), Cengiz A.(22), Metin K.(17), Adem Ü.(16) gözaltına alındı.

SEYREDENE DE GÖZALTI

Tecavüz sırasında binada olan ve kızın ifadesine göre tecavüzcüleri durdurmaya çalışan bir kişi de yakalandı. Tecavüzcülere "Durun yapmayın," diye bağırdığı belirlenen kişinin ifadesinde, "Onları durdurmaya çalıştım. Ancak başaramadım." dedi. Polis yetkilileri bu kişi hakkında, olanları en yakın güvenlik birimine anlatıp ifade vermediği için işlem yapılacağını belirttiler.

Yakalanmamak için cezaevine girmiş
TECAVÜZ zanlılarından Murat Çetin’in, yakalanmamak için suç işleyip cezaevi girdiği ortaya çıktı. Murat Çetin’in arkadaşlarına "Bizi yakalayacaklar. Ben kapkaç yapıp sonra gidip suçumu itiraf edeceğim. İçerde beni yakalayamazlar" dediği ve planını uyguladığı belirlendi. Kurban Bayramı’nın üçüncü günü Çapa’da kapkaç yapan Çetin, daha sonra karakola giderek teslim oldu. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevine kondu

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/57...rid=3431&oid=2