Mesajı Okuyun
Old 21-10-2011, 08:44   #6
üye31284

Alıntı:
Yazan Konukgzm
Yeniden merhaba, size tekrar tekrar yazıyorum kusura bakmayın ama durum netleşsin istiyorum, duruma göre eşimin çocuğun velayetini isteyebileceğini yazmışsınız ben eşimin ikinci eşiydim, ilk eşinden kızı var 7 yaşında oda şuan eşimin yanında annesi almıyor ve eşim işinden dolayı 1 hafta şehir dışında 1 hafta şehiriçinde kalıyor bundan dolayı kızıda bakıcıda kalıyormuş,15 günde bir görüyor onda da ben arayıp çocuğu görmeye gelecekmisin diye sorarsam görmeye geliyor bu zamana kadar evinde 1 gece kaldı 2 -3 saatliğine alıp geri getiriyor bu durumda ortak olan çocuğumuzun yaşadığım birliktelikten dolayı benden alınıp babasına verilme ihtimali olabilirmi, tekrar teşekkür ederim... Saygılarımla...

Baska bir iliskiniz olmasi velayetin sizden alinmasi icin yeterli sebep degildir. Ancak bahsettiginiz seviye cocugun menfaatleri acisindan goreceli bir kavramdir. Ve onemli olan cocugun menfaatidir. Birlikteliginizin cocugun fikri/ahlaki yapisini bozdugu iddia ve ispat edilirse aleyhinize sonuc dogabilir.

Velayet, her zaman dava konusu yapilabilir, sadece bosanma davanizin kesinlesmesine sonuc baglamayin.

Ancak sadece bu anlatimlarinizla sonuca ulasilamaz. Bir avukata dogrudan basvurarak danismanlik hizmeti almaniz menfaatinizedir.