Mesajı Okuyun
Old 23-08-2007, 15:57   #18
sunay

Merhaba Arkadaşlar ;
Ben de çalışmalarım sırasın da uyap ve e-takip dolayısıyla sıkıntılar yaşıyorum. Eyüp Adliyesinde e-takip olmadığı için icra takibine başlayamadığım oldu. Ancak ısrar edilince aldıklarını gördüm. Ve bu takipleri aldıktan sonra bilgisayara geçirmeleri uzun zaman aldı. Bağlantı kopmaları yüzünden saatlerce beklediğim oldu.
Avukatların dahi sıkıntı çektiği bir durumda vatandaşlara nasıl bi uygulama yapılacak ? Genelgede zorunluluk olmasa dahi uygulamada yaşanan sorunları yine genelgeye konulacak hükümlerle mi aşılacak ?
Hukuk sistemi için son derece önemli konuda genelgeyle düzenleme yapılmıştır. Kesinlikle kanunla yapılması gereken bi düzenleme olduğuna inanıyorum. Ve bu avukatlar içinde seçimlik olmalı, kesinlikle zorunlu olmamalı.Gerekli alt yapı oluşturulmamış ve hukuk düzeninin tam orta yerine oturtulmuş yanlışlıklarla dolu bi uygulamayla karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum. Sistem ne kadar iyi olursa olsun uygulamadaki eksiklikler , yanlışlıklar giderilmedikçe faydasından çok zararını görüyoruz.