Mesajı Okuyun
Old 09-06-2006, 12:58   #63
NİLGÜN SEYMEN

Karar Bunların mimarı-Ben değilim ki!

Bu kuralların ve kısıtlamaların mimarı ben değilim ki..
Toplumumuzda halen daha bu uslüp ve yaşam tarzları ile yaşayan insan toplulukları var ve ben elime fotograf makinesini alarak sadece görüntülüyorum..

Şayet halen daha düğünlerin 2.günü ..bursa'NIN TAM ORTASINDA..

******************PAÇA**************************** *
geceleri yapılabiliyorsa...
GENÇ KIZLARIMIZ..berdel ile takas ediliyorsa..
Bakire çıkmadığı için kör kurşunlara hedef olabiliyorsa..
Dul olduğu için bayan arkadaşları arasında bile sözlü tacizlere uğruyorsa..

Bunların MİMARI KİMSE ONA YÜKLENİNİZ..

Sanki bunları hasıraltı etmemi beklemektesiniz..işte buna hayır..
Kesinlikler hayır..önce TÜRKİYE GERÇEKLERİNİ bilecek ve kabulleneceksiniz..

Ben düğün yapan komşumagel.. paça gecesi yapalım mı dedim..-AMA yapıldı..2 kişinin özelinde kalmasını savunduğum o olay..kalabalık bir tören arasında-deşifre oldu..!Ben bunları onaylamamaktayım..lütfen itham etmeyiniz beni bu konularda..

İnsanların yaşama bakışları hala daha bu çember içindeyse bu -gelenek ve göreneklerin sunduğu sınırlardır..

Ve tekrarlıyorum..ne kör olabilirim çünkü -görüyorum..
ne sağır olabilirim..çünkü duyuyorum..
ne de dilsiz olabilirim..çünkü konuşabiliyorum..

Ayrıca o yazılarımı çektim sn.ADMİN,çünkü gerçekten de artık yazmayacaktım..

Ama yenilgi ve geri adım atmak kişiliğimle örtüşmediği için devam diyorum..

Ayrıca ben kadınları değil yaşanan olayları 2 gruba ayırdım çünkü farklıdır..
Eniştesi tarafından tecavüze uğrayan bir insan ile sevgilisi ile keyfi birliktelik yaşamış 2 karekteri yan yana koyarak konuşmak yanlıştır..

Ayrıca ..sn.serper ..ben de bir kadınım..Ben herkesten çok isterim gazete manşetleri ve ekranlarda.. şiddet..terör ve silah sesleri olmasın..
Maalesef oluyor..olmalı mı..hayır..!
Ama sırf birilerini mutlu etmek için bunları görmemezlikten gelmemi de kimse beklemesin benden..

Tekrar yazıyorum ben Bursada bir dağ köyünde de yaşamamaktayım..5 dk.yürüyünce kent merkezi heykelönüne geliniyor..
Amacınız beni susturmak ve biz doğruyuz sen yanlışsın çekişmesi mi..ben kişisel düşüncelerimi mi yazdım..hayır..

Sadece görünenler bu kadarKESKİN-ken bunları sergilememek bana acizlik gibi geldi..

Ben kimseyi yargılamadım..benim haddime de düşmez..herkesin bir yakın çevresi ve ailesi vardır..

saygılar
nilgün
09.06.2006.13.58