Mesajı Okuyun
Old 22-03-2007, 11:11   #17
av_ispir

Bu konudaki tartışmaların iki üç meslektaşımın mesleği çekiştirmesi boyutundan buralara taşınmasına ve çözüm önerileri getirilmesine çok sevindim. Toplum alt yapısının çöküşü tabiki adalete ve bağlantılı olarak savunma mesleğine de yansıdı. Sayın üstadımın getirdiği asgari ücretin baroya yatırılması önerisini mantıklı ve uygulanabilir buldum. Buna inanmamak mesleğin özüne inanmamaktır bence. Savunma mesleğinin önemine ve sosyal anlamda ulaşması gereken güce inanmalıyız önce. Artık iddia savunma karar üçgeninden çıktık, adliyede mübaşir katip müdür ilişkilerinin içerisinde bulduk kendimizi. Çok acil çözüm önerileri ve çözümlerin üretilmesi gerekmekte. Bu konu Barolar Birliğinin Başarısı ile ilgili forumla da bağlantılı. Çok sayıdaki hukuk fakültesinden, meslekiçi eğitime kadar bir çok konu bu konunun içerisinde yer almalı. Bu konuyu açan üstadıma ayrıca teşekkür ve minnet sunuyorum. Eleştiri yapma boyutu çoktan geçti, çözüm üretmek ve ekonomik zorlukların arkasına sığınmak çözüm değil.Aksi taktirde gelecek karanlık görünüyor.