Mesajı Okuyun
Old 26-12-2006, 12:14   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Oğuzhan Dayar
Verdiğiniz ve Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Bir kaç sorum olacak.

1-Ben yarın hangi mahkemeye itiraz dilekçemi vereceğim?

2-Dilekçenin özel bir yazılış şekli var mı?Çünkü daha önce mahkemelere sadece "Şikayetname" dilekçesi doldurdum.

3-Bu para cezasının tazmini için verilen süre bir ay.Peki dava açılırsa ve bu dava süresi muahkak ki bir aydan fazla sürecektir.Bu durumda ne olacak.Dava olumsuz sonuçlanırsa faizle mi ödeyeceğim.Yani bu süreç dava süresince nasıl durdurulacak?

Sayın Oğuzhan Dayar,

Aynı soruyu birkaç forumda birden sormayın lütfen...Dün akşam sadece Yargıtay kararını alıntıladım. Maalesef evdeki bilgisayar Q klavye ve ben F kullanabiliyorum. Yoksa sorunuza dün akşam yanıt verecektim.Neyse sorunuzu yanıtlamaya çalışayım.

Hem benim vekil olduğum mahkeme kararında, hem de sunduğum Yargıtay kararında görüleceği üzere görevli mahkeme Sulh Ceza Mahkemesidir.

Dava dilekçesinde özellik bulunmamaktadır.

* Trafik Ceza Tutanağına itiraz eden:

* İtiraz Konusu:Trafik Denetleme Şb Müdürlüğü'nün...tarihli ve...sayılı ceza tutanağının iptali istemidir.

*İtiraz konusu tutanağın tanzim tarihi:

*İtiraz konusu kararın tebellüğ tarihi:

*Açıklamalar:
Bu kısma da, mahkeme kararı ve Yargıtay kararına atıfta bulunarak, olayı açıklayın...Yasa maddelerini de ekleyerek, ceza tutanağının müvekkilin giyabında verilmesinin ve tutanağın geç tebliğ edilmesinin, savunma hakkını kısıtladığından söz edin.

Saygılarımla