Mesajı Okuyun
Old 18-01-2005, 11:20   #15
ayaydin

Sevgili hukuk fakültesi öğrencisi arkadaşım. Temelde iyiniyetli yaklaşımın, bazı hukukçulardan sempati ,bazılarından ise tepki toplamış olabilir. Ancak bence işin temelinde şu yatmaktadır. Bence, avukatlık mesleğinin en önemli aşaması, fakültede öğrenilen ve havada uçuşan teorik bilgilerin, meslek hayatına geçildiğinde nasıl doğru yerlere indirileceğinin öğrenilebilmesi. Örneğin; bir uçağı iki şekilde de yere indirebilirsiniz. Birincisi normal iniş takımlarının üzerine, diğeri ise yere çakılarak. İkisinde de uçak yerdedir.Ancak ikincisinde, geriye dönüşü olmayan zararlar oluşmuştur. Teorik hukuk bilgilerini de, yerli yerine oturtamazsanız, mesleğin doğası gereği çoğu zaman telafi edilemeyen hak kayıpları oluşabilir. Sorunuza gelince, cevaba girmeyeceğim çünkü bu bazı değerli meslektaşlarım sorunuzu cevapladı. Ben sadece genel olarak, sorunun soruluş tarzının, bir hukuk fakültesi öğrencesinin tarzı olmadığını söylemek istiyorum. Hukuka meraklı herhangi bir vatandaş soruyormuş izlenimi edindim. Sayın meslektaşım Av.Turabi Tural'ın eleştirilerinin sert olduğuna katılmıyorum. Kendisi sizin sahsınıza değil, forum kurallarına yönelik eleştirilerde bulundu,bence haklı. Sonuç olarak, hepimizin zaman zaman düştüğü ,anı kurtarmak için en bilgili tanıdığa danışma hatasına düşmemenizi ve araştırarak bulabileceğiniz konularda sonuna kadar araştırma yapmanızı diliyorum.Sevgiler.