Mesajı Okuyun
Old 10-01-2005, 23:10   #12
ragıp

Sayın vartoluénun yanıtını okuyunca, öğrencilik günlerim aklıma geldi. Öğrencilik derken, üniversiteden sözetmiyorum. Hani öğretmenler, "kafanıza takılan yeri sorun" derlerdi de, biz, sormaya utanırdık. Acaba, bu kadar kolay bir soruyu sorarsak arkadaşlarımız güler mi? ya da kitapta açıklaması vardı, şimdi ben sorarsam, kitabı okumadan mı sordun. derler diye, anlamadığımız bir şeyi tekrar soramazdık
Bırakın sayın meslektaşım. Arkadaşlar, istediklerini sorsunlar. Bizler belki belli bir deneyim edindik ve bazı konular, tekrar ede ede beynimize kazınmış olabilir. Ama inanın ki, çok kolay sandığımız bazı konular sanıldığı kadar kolay değil. Forumlarda, çoğu zaman, ortak noktada buluşamıyoruz. Bir Büyük Şehirde Ticaret Mahkemesi'nde açılan menfi tesbit davasında, "CEZA DOSYASININ AKİBETİNİN BEKLENMESİNE VE DAVACIYA YEMİN TEKLİF EDİP ETMEYECEĞİNİN SORULMASINA" aynı ara kararında karar verildiğine tanık oldum. Bu hakimler, en az 20 yıllık. Kanıtlar toplanmadan yemin teklif edilmeyeceğini bilmiyorlar.
Bu nedenle insaflı olalım. Bırakın arkadaşlar herşeyi sorsunlar. Bilginin sınırı yok.