Mesajı Okuyun
Old 24-02-2008, 19:39   #12
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim HARTAVİ
Öncelikle konuyu uzatmak veya gereksiz tartışma yapmaktan mümkün mertebe kaçınarak Adminin söylediklerine tamamen katılıyorum. Fakat forumda yazılanları okuyunca bir iki kelime yazamadan geçemedim

Sn Meslektaşlarım THS forumlarına hiçbir üye cevap verme yükümlülüğü altında değildir. Ancak mesleki dayanışma babında nasıl ki soru soran üyenin sorusunun düzgün, özenli ve anlaşılır bir şekilde yazma yükümlülüğü varsa cevaplayan üyeninde mesleki dayanışma noktasında böyle bir yükümlülüğü hissetmesi daha etik olacağını düşünüyorum. Buna en iyi örnek THS'nin diğer forum alanlarıdır. Bu forumların bir çok konusuna bakın açılan konu neredeyse tüm olasılık ve ihtimalleriyle değerlendirilmiş ve açılan konu ile ilgili sorulan soruların dışında da cevaplar verilmiştir.
Saygılarımla

Sayın Av.Selim Hartavi,

Alıntı:
Öncelikle konuyu uzatmak veya gereksiz tartışma yapmaktan mümkün mertebe kaçınarak

Diyorsunuz ama, sonra yazmış olduğunuz şu cümle hem yanlış anlaşılabilir hem de tartışmanın devamına neden olabilir.

Alıntı:
cevaplayan üyeninde mesleki dayanışma noktasında böyle bir yükümlülüğü hissetmesi daha etik olacağını düşünüyorum.

Bu yazdığınız tüm forumlarda uyulması gereken genel kuraldır. Ancak bu foruma yazdığınızda sanki Sayın Av.Cengiz Aladağ'ın cevabını etik bulmadığınız anlaşılabilir.

Bana göre Sayın Av.Cengiz Aladağ'ın cevabında etik olmayan bir unsur yoktur. Sadece kendisine hitaben yazılan bir mesaja yanıt vermiş...Siz ise olasılıklara göre cevap vermişsiniz. Soru sahibi, sizin cevabınızı beğendiyse size 'teşekkür notu' iletip; diğer cevaba iletmezdi. Bu alan Borçlar Hukuku ÇG değildir. Sayın Aladağ'ın belirttiği gibi teorik çalışma yapılan bir alan değildir. Öte yandan, teorik çalışma yapmak isteyenlere ve tüm olasılıkları değerlendirenlere de sadece teşekkür edebiliyoruz.

Siz de Sayın Aladağ da katılımcı ve paylaşımcı üyelerimizdensiniz. Ama soru sahibi sorusunu kurallara uygun sormak zorundadır. Soru sahibi Sayın nhn, sıradan bir vatandaş değil avukattır. Soruyu sorarken satışın vekaleten mi asaleten mi yapıldığını bilecek durumdadır. Bu bilgiyi katılımcılardan esirgememelidir ki, doğru yanıt alabilsin.

Katkılarınızdan dolayı size ve Sayın Aladağ'a tekrar teşekkür etmek istiyorum.Umarım konu daha fazla uzamaz.

Saygılarımla