Mesajı Okuyun
Old 24-02-2008, 14:03   #10
caner87

Alındığınıza çok üzüldüm sayın Aladağ.. Burası yeri değil ama madem sayın Admin de bana cevaben birşeyler yazmış, kamuoyu karşısında kendimi iki cümle ile de olsa açıklama gereğini ve iznini bir avukat olarak kendimde görüyorum..

izninizle iki çift lafım var... Konuyu kesinlikle büyütmek ve uzatmak istemiyorum, hatta bu noktaya kadar gelmesine bile gerçekten çok üzüldüm. Bana yakışmadı.Ama sanırım açıklama yapmazsam çok rahatsız olacağım.

SAYIN ALADAĞ,

Olasılıklara göre cevap vermediğiniz için bu şekilde yazmadım. Sayın Hartavi'nin cevabına karşılık -ki gördüğünüz gibi o da sayfalar dolusu yazmamış sadece iki yön belirtmiş- onun güzel davranışına dayanamayıp teşekkür ettim.

Mesajı yazdığınız saate baktım. Ben de o saatte ayaktaydım. Tüm kaynaklarım da ofisimde olduğu için, bir an aklıma takıldı ve belki de hemen bir yanıt aradım. Ama bunu zaten sorumu sorarken sizden rica etmedim, sizi forumlarda belki de ilk defa gördüm. Bana tabi ki zaman ayırmak zorunda değilsiniz ama takdir edersiniz ki benim de zamanım ve belki de o konu ile ilgili sorusu olup da şu sayfayı açan herkesin zaman kıymetli ve eğer hiç birşey yazmasa idiniz; ya da o cümleyi özelime mesaj olarak yazsa idiniz ben zaten hatamın farkına varacaktım.Gecenin o saati insan herşeyi düşünebilir?
Ya da o bana "itici" gelen iletiniz yerine "sayın nhn isterseniz konuyu biraz daha iyi inceleyin çünkü bu hali ile yanıt vermek çok anlamsız olabilir" demiş olsa idiniz belki size iki kere teşekkür etmiş olacaktım.
Ama gerçekten mühim değil siz bana bakıp, yardımlaşma hevesinizi kırmayın, belki ben yanlış anladım..

SAYIN ADMİN
Belki buraya kadar okumaya zamanınız bile yok ama gerçekten çok kırıldığım için açıklamak istiyorum. İma yollu eleştiri sanırım yasak ve hoş değil ama aynısı bana da yapıldı. Bir daha gözden geçirir iseniz "teorik çalışma yapmadığımıza göre, olasılıklara göre yanıt vermek gereksiz" cümlesinde bakın neler neler gizliymiş.Sadece okunduğu gibi değilmiş, içinde bir hukukçunun ne şekilde davranması gerektiği de anlatılıyormuş.

Son olarak Sayın Hartavi eğer yanıt vermemiş olsaydı forumu gereksiz yere meşgul etmemek adına ben de olayı iyice öğrenip, kendim araştırıp sonucunu yazacaktım. Ama bir elin parmakları gibi herkes aynı değil, Sayın Hartavi lütfedip bir olasılık belirtmiş. Ayrıca kusura bakmayın Sayın Aladağ, sizin
"Satışın nasıl yapıldığı önemli. Büyük kardeş diğerlerinden vekalet alıp satmışsa başka bir sonuç doğar, tüm mirasçılar tapuda imza verdiyse başka." ifadesinden ben olasılık çıkaramadım.Belki de gece olmasındandı bilemiyorum.

Buraya kadar saygı ile okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Tüm söyleyeceklerimi söyledim sayılır, konu ile ilgili ne yazılırsa yazılsın özel olarak cevap beklenmedikçe yazmayacağım... şuraya kadar olan kısımdan bile inanın utandım..

iyi çalışmalar..