Mesajı Okuyun
Old 14-08-2007, 15:26   #122
DMKY

Degerli Arkadaslar,

ben hala sizlerin neyi paylasamadiginizi anlayamadim. Sizler de OSS`nin ezbere bilgiye dayanan cok kotu bir sinav oldugunu biliyorsunuz. Yillarca suren orta-ogretim egitim hayatinizin sonunda, tek bir sinava giriyorsunuz. Hepimiz kabul edelim, bu sinav sistemi ile kimin hukukcu yada kimin muhendis olabilecegine karar verilmemeli.

Hosunuza gitmeyen, Sizle ayni sinava giren ve sizden az corafya sorusu yada Tarih sorusu cozerek, hukuk fakultesini "parayla" kazanmasi ve bitirmesi mi? Insanin ailesinin zengin olmasi ve maddiyati evlatlarinin egitimi icin harcamasi kotu bir sey mi? OSS gibi sacma bir sinavdan dusuk puan alan zengin cocugunun okumaya hakki yok mu? Okumasin da baba parasi yiyerek mi hayatini devam ettirsin.

Madem ki, siz devlet okulu mezunu arkadaslarim, egitiminize bu kadar cok guveniyorsunuz, o zaman OSYM`den hukuk fakultesi bitirme sinavi veya hukuk egitiminin kalitesini olcen benzeri bir sinavin getirilmesini talep edin.

Parasi olup da okuma sansi olan insanlari engellemek icin caba gostereceginize, zeki ve caliskan ama parasi olmayip da okuyamayan ve her ne hikmetse devlet destegi alamayan genclerimiz icin mucadele edin!