Mesajı Okuyun
Old 28-06-2012, 20:08   #42
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Pandekt
Çanakkale Barosu üyelerine bir yazı göndermiş. Cmkda görev yapan avukatların ücret karşılığında dosyalara vekalet koyduklarını tespit edilenler hakkında disiplin soruşturması başlatılacağını ifade etmiş.

Sanırım forumda konuların birinde okumuştum, cmkda avukat sadece soruşturmada hazır bulunmuş ve fakat kovuşturmada kendisi görevlendirilmemiş ise, daha sonra aynı kişi hakkında kovuşturmada vekaletname alamaz mı?

Eger bir avukat CMK'dan gorevlendirilerek sadece sorusturma asamasinda yer almis ve gorevi orada bitmis ise, kovusturma asamasinda o muvekkil CMK'dan avukat talep etmeyerek sizinle ozel olarak davanizi yurutmesi icin anlasabilir, bunda hicbir sorun oldugunu ben dusunmuyorum. Burada onemli olan kistas o veya bu sekilde bahsi gecen muvekil ile CMK vasitasi ile iliski kurmamis olmanizdir. CMK ile ilgili goreviniz bittikten sonra, o muvekkil kendi iradesi ve tabii butcesine gore de her zaman bir avukati kanuni temsilcisi olarak tayin edebilir, onunla devam etmek isteyebilir ve CMK'yi birakabilir, avukat gonderilmemesini isteyebilir. Siz CMK'dan sorusturma gorevinizde iyi iliski kurmussaniz, diger asamalarda sizinle calismak istemesi kadar dogal bir sey olamaz bence.