Mesajı Okuyun
Old 15-06-2012, 13:42   #38
av.yağmur deniz

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Hayır, yine de müdahale talebinde bulunmanızı gerektiren bir durum söz konusu olmaz düşüncesindeyim. Zira mağdur ve velisine ulaşabiliyorsunuz ve veli, katılma talebinin ne anlama geldiğinin bilinciyle davaya katılmak istemedikleri yönünde irade beyanında bulunuyor ise, menfaatlerine uygun olabilecek bir hakkın kullanımını tercih etmedikleri sonucu ortaya çıkar. Bu durumda katılma talebinde bulunmamanın, çocuğu velisine karşı korunmaya yarar bir menfaat olmadığı kanaatindeyim.
sayın ekici CMK larda öyle ilginç şeyler oluyor ki velinin ve çocuğun şikayetçi olamadığı bir cinsel istismar davasın da ben ATK raporundan sonra şikayet konusunda beyan da bulunacağımı söyledim.Bu konuda da beyanım alınmadan dava bitti..Ancak ısrarları nedeniyle aleyhimize gelen ATK itiraz etmedik. zira sanıkla mağdur nişanlanıp mağdurun ailesiyle yaşıyorlardı.
Son celse tam karar verilecekken geldiler ve şikayetçiyiz dediler ancak iş işten geçti ve sanık beraat ettii.Ben kendi adıma onları dinlediğim için çok üzüldüm.Ancak onların karşısında olmak da mesleğe uygun düşmezdi çünkü sanığı oğulları gibi kucakladılar,bana duruşma öncesi ya ceza alırsa diye korkularını söylüyorlardı,çocuklar bir hata yapmış diyorlardı.Anlayacağınız çok ikilemde kaldığım bir dava idi.Sonuçta sanık beraat etti ancak şimdi mağdur dizini dövüyor,kandırıldı.Ben ise ne olursa olsun mağduru dinlememeliydim.Gerçi dinlemedim ve şikayete ilişkin beyanda bulunmadım ancak sanığın üzerine daha çetin gitmeliydim.Belki sonuç değişirdi.