Mesajı Okuyun
Old 31-10-2009, 17:47   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma, delil ve mali sonuçları ?

Merhaba,
2,5 yıllık evliyim eşimden boşanmak istiyorum.Düğünde ve nişanda takılan tüm ziynet eşyalarını eşim aldı ve bozdurdu.(kumar borçları için)Bu süre zarfında kumar oynamaya devam edip beni mağdur durumda bıraktı.Kredi kartlarımdaki tüm bakiyeyi kullandı ve ödemedi dolayısıyla bankalardaki sicilim bozulmuş oldu.Ben evlenmeden önce çalışıyordum fakat eşim izin vermediği için evlenince ayrıldım ve bir gelirim olmadığı için ödeyemedim.Eşim iyi bir kazanca sahip fakat şimdiye kadar bütün kazandıklarını babası alıp herşeyi kendi üstüne yapmış şu anda eşime ait hiçbirşey yok.Babasınında herhangi bir mesleği yok.İşçi emeklisi.Yani bu mallar bir işçinin kazanamayacağı değerlerde.Fakat ailesinin bize herhangi bir yardımı olmadı(edinilen malların kira ve faiz geliri gibi)Ayrıca elimde eşimin aileme karşı küfür,hakaret,ve kendisinin kumar oynadığına dair msn yazışmaları var bunlar delil olarak sayılabilirmi?Beni evliliğim süresince maddi manevi zor durumda bıraktığından bu mallar üzerinden tazminat talep edebilirmiyim?Ayrıca kredi kartlarım için dava açıp bankalardaki sicilimi düzeltebilirmiyim?
Uzunca bir soru oldu fakat yanıtlarsanız çok sevinirim.
Teşekkürler...