Mesajı Okuyun
Old 16-10-2006, 22:32   #10
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan Çaba
Öncelikle açtığınız davada asıl muhatap olan idare önemli.Kaymakamlık bir çok idarenin temsilcisi olduğu için genellikle havale yapıyorlar.İlamlı alacakların ödenmesini bilmeyebilirler.
Bir başvudan bahsetmişsiniz.Bu başvurunuzda banka hesap numaranız ve tatbik imzanız yoksa ödeme yapılmaz.
İcra yoluna başvurun(O zaman böyle bir sorun kalmayacak)
İcra takibiniz kesinleştikten sonra tüm boçları içeren,ana para, faiz,icra masrafları,icra vekalet ücreti de dahil olmak üzere muhtıra çıkarın.İlgili idare ödenek isteyecek ve geldiğinde ödeme yapılacaktır.Ancak faiz ve icra vekalet ücretini hesaplamayı genellikle bilmiyorlar o yönden bir sıkıntı olabilir.Stopaj kesilerek gerekli ödeme yapılacaktır.İşlemlerdeki gecikmelerde ve faizin fazla işlemesi Hazine zararı doğurabilecektir,bu yöndeki telkin onları harekete geçirebilir.
Alacaklar idarelerden istenmediği sürece ödenmez ve ödenekte istenmez.Yıl sonu en çok ödemelerin yapıldığı günlerdir,acele edin.

Anlıyorum teşekkürler.
Peki sormak istediğim bir başka husus: İlamın icrasında yetki itirazında bulunma sorunu olmuyor değil mi ? Aklımda kaldığı kadarıyla ilam her yerde takibe konulabiliyordu bilmiyorum yanlış mı biliyorum ?