Mesajı Okuyun
Old 27-12-2006, 14:26   #3
AV. YUSUF DEVECİ

özel vekalet konusunda bankadan para çekmeye ibaresi yoksa özel vekalet isteyebilirler ptt den aynı sorunu yaşadım memurlar ptt genel müdürlüğün talimatını gösterdiler talimata ptt den para çekmeye ibaresi olmayan vekaletlerde vekile ödeme yapılmamasını söz konusu vekaletlerinde iki yıllık süreden fazla olmaması hususlarında düzenlemiştir belki sizin açınızdan kurum içi işlemdir bağlıcılığı yoktur diyebilirsiniz ama personelin bu tür bir talimata rağmen size para vermeleri mümkün görünmemekte

izmirde aynı husus bir meslektaşımızın başına geldi durumu şifaen savcıya anlatıyor savcıda bankadaki personeli savcılığa çağırıyor olay çözülüyor
yine muğlada ihaleden müvekilimin aldığı bir araç teslimine gittim icra müdürü ile yeddiemine gittik tutanakla aracı teslim aldım evrağı üçümüzde imzaladık aracı depodan çıkarmaya kalktığımda yeddiemin aracın trafikten yakalaması olduğunu ancak trafikten yazı getirirsen veririm dedi hemen trafiğe gittim trafik ilgili şubelerden kaldırma yazısı gelmeden aracı vermeyiz dediler sonuçta itm hakimi konuyu ilettim haklılığımı kabul etmekle birlikte çözüm üretemedi sonuç savcıya sözlü şikayet ettim savcı icra müdürünü,yeddiemini trafik tescildeki memurları çağırdı muğla emniyet mürürünü arayarak talimatını verdi sonuç aracı teslim aldım