Mesajı Okuyun
Old 20-04-2007, 12:32   #76
DMKY

Selam arkadaslar,

Ben bir devlet universitesi mezunuyum. Kazanmak icin gecemi gunduzume kattim, sabah 7'de ders calsimaya baslardim, saat 22'de de uyumaya giderdim. Tum zamanim test kitaplarim ve dersanemle gecerdi, tek sosyal aktivitem, haftada bir gun bir yerde bir seyler icmekti. Sonunda amacima ulastim ve Ist. Hukuk Fakültesi'ni kazandim.

Kuzenimin derslerle hic bir zaman bir alakasi olmadi. Ders calismayi hic sevmezdi. Guc bela liseyi bitirdi. OSS'yi de kil payi ile kazandi. OSS'yi kazandigi zaman ne kendisi ne de ailesi onun ne okuyacagini bilmiyordu. Aksama kararlarini verdiler ve kuzenim bir vakif universitesinde hukuk fakultesine kaydoldu. Benim kadar cok calismadan okulu 4 senede bitirdi.

Ikimiz de su an hukuk fakultesi diplomasina sahibiz. Ve iddia ediyorum ki, kuzenimin hukuk bilgisi, kesinlikle bir devlet okulu mezunundan az degil. Biz devlet okulu mezunlari, vakif mezunu meslektaslarimizi cok acimasizca elestriyoruz, cunku onlarin bizim kadar emek vermeden hukuk fakultesini kazandigini biliyoruz ama aldiklari egitimin de bos oldugunu iddia ediyoruz. Az emek vererek hukuk fakultesini kazandiklari yargisindan yola cikarak, emek vermeden de bitirdiklerini iddia ediyoruz. Paralari olmasaydi, asla hukuk okuyamayacaklarini bilmemiz bizi daha da cileden cikariyordu.

Artik kabul edelim, her ne kadar para ile hukuk fakultesinde okumaya hak kazanmis olsalar da, onlar da iyi egitim aliyorlar. Bizler sadece, OSS ye hazirlanirken onlardan daha caliskandik hepsi o. Fotokopi zihniyeti ile mezun olmus binlerce devlet okulu mezunun, vakif hukuk fakultelerindeki egitimi acimasizca elestirmelerini haksizca bulmakla beraber, sadece babasinin parasini cok olan birinin hukuk fakultesinde okumasina imkan saglayan bu duzeni de haksiz buluyorum.