Mesajı Okuyun
Old 20-03-2007, 13:11   #22
Admin

Merhaba,
Alıntı:
İstanbul KadikÖy Adlİyesİnde Her TÜrlÜ Önlemİ Bankanin Almasi GerektİĞİ YÖnÜnde Yargitay OnanmiŞ Karar Mevcuttur
Karar hakkında bir yorum yapabilmek için öncelikle kararı paylaşmanızı rica ederim.

Kararı görmeden yorum yapmak mümkün değil, ancak benim tahminim kararda kastedilen "bankanın alması gereken önlemin" bankanın alabileceği nitelikte bir önlem olduğudur. Bankanın alamayacağı bir önlemin sorumluluğunun bankaya tahmil edilmesi herşeyden önce mantıken mümkün değil.

Örneğin bilgisayarınızın güvenlik açıklıkları bulunması veya bir dolandırıcılık epostasına kanıp linki izlemeniz gibi bir nedenle siz internet şifrenizi kendi hatanızla bir başkasına kaptırıyorsanız, bu kişinin sizin hesabınıza sizmiş gibi girip işlem yapması karşısında bankanın alabileceği bir önlem olduğunu düşünmüyorum. Ki bu tip internet sahtekarlıklarında olan biten her 100 olayın 99'unda aynen budur.

Lütfen kararı paylaşınız, sonra beraberce gene değerlendirelim.

Alıntı:
Forum konusunu açan ve cevap yazan tüm meslektaşlara teşekkür etmek isterim.Bu konuda sitede yeteri kadar fikir alışverişinde bulunulmadığını düşünüyorum
[/b]
Aşağıdaki linkteki mesajları da okumak isteyebilirsiniz:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=9190