Mesajı Okuyun
Old 08-06-2009, 13:52   #6
Aybüke Kağan

Varsayılan dava kabul edildi ama

Değerli görüşlerinizi aldıktan sonra hem şahısa hem de sigorta şirketine ihtar çektim.Ödeme yapılmayınca ikisine karşı dava açtım.

Ben ve davalı şahsın avukatı delillerimizi sunduk. Sigorta şirketinin avukatı yazılı cevaplarını sundu.Delillerini cevap dilekçesinde belirtmemişti ve ilk iki iki celse mazeret dilekçesi gönderdi,kabul edildi.3.celsede mazeret göndermedi ya da dosyaya ulaşmadı

3. celsede biz; sigorta şirketinden gelen hasar dosyalarındaki ekspertiz raporlarının bizim tespit dosyamızla birebir örtüştüğünü ve davanın kabulünü istedik. Ayrıca ek raporlar dahil bilirkişi raporlarının tebliğ edildiğini ve itiraz edilmediğini söyledik.Davalının avukatı ısrarla keşif yaptırmak ve masrafın davacı yanca karşılanmasını istedi,biz masrafı karşılamayacağımızı zaten evde tadilat yapıldığı söyledik. Bu celse dava kabulle bitirildi.Zaten fotoğraflar, raporlar,hasar dosyası kapsamı haklılığımızı gösteriyordu.

Davalılar hükmü tehiri icra talepli olarak temyiz etti.
Sigorta şirketinin avukatı dellilleri sunulmadan ,süre verilmeden davanın kabul edildiği nedenine dayanıyor. Delilleri ise davalı şahsın ödememe yapılmaması için şirkete dilekçe vermiş olması.Başka delil de bildirmemişler temyiz dilekçesinde. Zaten bu belge hasar dosyalarında mevcuttu.

Kafam karıştı. sigorta şirketi avukatı 3 celse gelmedi.Son celse mazeret dilekçesi dahi yok.Delillerin ibrazı için süre verilmedi iddiası hakkın kötüye kullanılması niteliğinde değil midir?

Görüşlerinizi bekliyorum.Saygılar.