Mesajı Okuyun
Old 12-09-2008, 13:35   #20
Hemocrania

zaten tartışma konusu da burada.algılamakta zorluk çekilen ya da en azından benim zorluk çektiğim olay istisnai durumlar var mıdır.varsa nelerdir gibi somut örnekler.

Sn. Nebi verdiğiniz örnekte otopark apartmanın tümünün kullanımına açık ,istedigi zaman kullanabileceği ,aracı olsun olmasın kullanma ihtimalinin her daim mümkün olduğu birşey. yani aracı olmayanın da hizmetine açık her ne kadar kullanılmasa da..aynı durum 1. katta oturan şahsın asansör masraflarına kullanmıyorum diyerek katılmasıyla eşdeğer benim gözümde.

Yine örneğinize dönersek..apartmana ait otoparkta her daireye sınırları belirlenmiş bir cep verildiğini düşünelim araç park etmek için.yani her kat maliki daire numarası yahut plaka numarasına göre otoparkta bir cep sahibi olsun. fakat maliklerden bir tanesine (aracı olsun olmasın) herhangi bir bölüm ayrılmasın. bu durumda KMK 20 nin uygulanmasının ben hakkaniyete uygun olmadıgını düşünüyorum..

Ama yine de bu benim şahsi fikrim.kanun metni açık ve esasında yargıtay kararlarıyla istisnai durumların çözümü sağlanacaktır diye umuyorum.