Mesajı Okuyun
Old 15-02-2007, 23:17   #4
icra20

İcra Müdürlerini şikayet etmeyi amma seviyoruz. Öncelikle
İcra Müdürü alacaklının gösterdiği adreste,gösterdiği menkul malı haczetmek zorundadır.hacizden kaçınamaz, karşı tarafın haczedilmezlik iddiasında bulunması gerekir. bu hususta formda ilgili yargıtay kararlarıda vardır.(T.Uyarın Haciz kitabı incelendiğinde görülecektir.)
Ben olsam aynı adrese alacaklı vekilinin talebi olduğu müddetçe hacze giderim gerekirse çilingir marifetiylede haciz uygularım. Haciz uygulanması ile ilgili bir sınırlama olmadığı gibi aynı adrese tekrar gidilemiyeceğine dair bir kısıtlama yoktur,Uygulanacak haczin sonuçlarından alacaklı sorumludur. Oda istihkak iddiası veya davası sonucunda alınacak sonuca göre değişecektir.zira alacaklınında haczin uygulanması ile ilgili sebebleride olabilir. bugüne kadar istihkak davasında icra müdürlerinin taraf gösterildiğini duymadım görmedim,İcra Müdürünün borç infaz edilmediği ve yasal süre içerisinde talepte bulunulduğu müddetçe haciz talebini reddedemez. Örneğin alacaklı tekrar gelip talepte bulunarak borçlu anlaşmalı boşanmış, veya hernekadar boşanmış ise de aynı adreste kaldığını tespit ettim, veya borçlu boşanmış olmasına rağmen kendisine ait menkul eşyalarının bulunduğunu beyan ederek haciz talebinde bulunursa icra müdürü hangi yasal gerekçeye dayanarak talebini reddedecektir. Hemen icra müdürünü şikayete yeltenmek sadece kolaycılık, icra müdürünü baskı altında tutmaya yönelik bir davranıştır, bu yüzden bilginize ve tecrübelerinize güveniyorsanız ve yasal bir dayanağınız varsa lütfen kozlarınızı icra müdürüyle değilde karşı tarafın avukatıyla hukuk alanında paylaşın, çünkü icra müdürününde yetkilerinında bir sınırı vardır.