Mesajı Okuyun
Old 15-05-2010, 19:54   #11
komser0606

Sayın Av.EErdem üzerinde söyledikleriniz büyük doğruuluğu var yani herkes nerede ise üçretsiz sayılacak rakamlarla hukiki yardım alıyor ançak bu uygulamada öyle olmuyor. CMK servisinde her gün ortalama olarak bir avukatı şüpheli müdafiliği için çağırıyoruz ançak bunların çok azı davayı takip ederek şahsın mahkemesi aşamasında hazır bulunuyor şahıs mahkemeye sevk edildiğinde ikinci bir avukat atanıyor neden ifade aşamasında hazır bulunan avukatın başka işi var gelemiyor yeni gelen avukat konuyu bilmiyor. gibi ayrıca CMK da yapılan son düzenlemeye göre şüpheli senin avukatın yoksa devlet bunu temin eder ançak dava neticesinde mahkum olursan bu para senden talep edilir diyor . en azından ben böyle biliyorum. yanlış biliyorsam lütfen düzeltin. Özetle insanlar hukuki yardımdan ucuz yararlanmıyor yada kaliteli bir yardım alamıyor. Açık Öğretim hukuk fakültesinin açılması tarafftarıyım pek çok hukuk fakültesinde okuyan arkadaşım var pek azı ders takibi yapıyor. aslında bununla ilgili istatikte tutulabilir yani ünversitelerin hukuk fakültelerinin devamlılık oranı ile ilgili merak ediyorum nasıl bir şey çıkar ortaya .