Mesajı Okuyun
Old 23-01-2007, 10:39   #6
madlock

Uyap' ta bildiğim kadarı ile borçlunun kimlik veya vergi no' su istenmiyor. En azında benim takiplerinde istenmedi. Ancak Ben başka bir husustan bahsedeceğim: Uyap sistemi sadece vergi levhası olan avukatlara kota veriyor. Benim gibi bir grup şirket avukatları için isme kota yok. Bunun nedenini anlayabilmiş değilim. Önceleri vekaletnamemiz esas alınarak vekaletnamede görünen tüm şirketler için kota veriliyordu. örneğin vekalette 10 adet şirket varsa bunlardan biri adına alınan kota diğerleri için de kullanilabiliyor ve aynı icra dairesinden 10 şirket adına takip yapılabiliyordu. Şimdi bu uygulamayı da kaldırdılar. Aynı vekalette görünse de her şirket için ayrı kota vermeye başladılar. Üstelik şirketin daha önce sistemde kaydı yoksa bu şirket adına kota alabilmek için Ankara' dan sisteme girilerek onay verilmesini bekliyorsunuz. Evet yanlış okumadunız. Müvekkiliniz adına uyapta icra takibi yapabilmeniz için Ankara' nın onayı gerekiyor. Bu onayın gelmesi ise 5-10 dakikalık bir hadise değil bazen bir gün bekleyebiliyorsunuz. En son açtığım iki takibin ikisinde de Ankara' nın onay vermesi için bir gün bekledim İlginç mi?, komik mi? trajik mi? Siz karar verin...