Mesajı Okuyun
Old 17-05-2007, 19:19   #8
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Benim sorunum büroma gelen ve hukuki yardım isteyen insanlardan para istemek... Bir türlü bunu başaramıyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Para mı isteyemiyorsunuz, yoksa para mı vermiyorlar? Para istemek zor değil, sizin elinizdeki bir şey: Para verin dersiniz, olur biter. Ama para vermiyorlarsa bunun telafisi zor gerçekten. Elinizdeki bir şey değil... verirler ya da vermezler.

İşin şakası bir yana, sizi çok iyi anlıyor tüm meslektaşlarımız. Bundan emin olun ki bu dert özellikle mesleğin başında olan her avukatta mevcut. Dert etmeyin bunu... zamanla klasik müvekkil psikolojisini çözersiniz. Tüm müvekkiller istisnasız en az parayı vermek hele mümkünse hiç para vermemek isterler. Tüm avukatlar da tam aksini düşünürler. En çok parayı ve mümkünse hepsini...

Ama benden size bir öneri şu olabilir: Parayı sizden ve davadan vazgeçemeyeceği anda isteyin! Kesin çözümdür. Vazgeçemeyeceği anı sizin tespit etmeniz lazım.

Son söz: Kesinlikle bu tür nedenlerle şevkinizi kırmayın.Kararlılıkla mesleğinize sarılın. Bakın her şey düzelecektir...

Saygı ve sevgiler...