Mesajı Okuyun
Old 08-12-2019, 17:57   #1
Konuk

Varsayılan 12 yıllık eşimle söylediği yalanlar nedeniyle boşanmak istiyorum

Merhaba,
Hikaye biraz uUn şimdiden vaktinizi aldığım için kusura bakmayın lütfen ama grift bir hikaye olduğu için ancak bu kadar özet geçebildim.
Eşim evlenmeden önce başladı yalanlara. ( Sanırım benden önceki eşi ile de benzer durumlar nedeniyle ayrılmışlar.) Ailesinin haberi bile yokken biz ev satın almak için emlakçı dolaşıp, gelinlik provalarına başlayıp düğün tarihi belirleyip, organizasyon firması ile anlaşıp, davetiyeleri bastırdık. Ödeme zamanı geldiğinde annesinden beni aradı. Herleyi anlattığı bir mektup bırakarak evden gitmiş. Sonuçta beni ve ailemi bir daha yakan söylemeyeceğine ikna etti ve evlendik. Ancak 12 yıllık evliliğimizde bir de oğlumuz oldu ve bu yalanların bitmediğini eve gelen icra bildirimlerinden, çeşitli zamanlarda tesadüfen öğrendiğim bilgilerden defalarca gördüm. Beni her defasında ikna etti e oğlumun babasıydı da çocuk babasız büyümesin dedim ve affettim. Ama yalanların çapı her defasında genişledi. 3 lira maaş alırken 15 lira maaş alıyorum demesi, aradaki farkı benim babam da dahil çevresindeki herkesten borçlar alarak tamamlamaya çalışması vs. Hatta bir keresinde sevgilisinin kocası aradı beni ve eşitle 1 yıla yakın bir süredir ilişkisi olduğunu söyledi. Ondan bile para almış, oğlumun okul parasını yediği için eve bildirim geldiğinde sevgilisine kredi çektirerek ödemiş. 3-4 ay ayrı yaşadık ama yine bir araya geldik. ( belgeleri elimde mevcut) Muhtemelen başkaları da olmuş cep telefonundan çeşit çeşit kadınlar çıktı. Bu olayın üstünden 2 yıl geçti. Bu arada işinden ayrıldı( sebep yine bayisinden borç almasıymış) bu güne kadar uzun süreli bir işte çalışmadı. 8 aydır işsiz. Son olarak çalıştığı şirketten 70bin tl’ye yakın birikmiş maaş alacağı olduğunu söyleyip duruyordu ama işten ayrılmasına rağmen ödenmediği için avukata verdim dedi. Telefonuna avukat yazan çağrılar bile geliyordu. ( ben ve oğlum gördük. Meğer kendini fake call adlı aplikasyon ile aratıyormuş.) Avukat aramalarının birinde oldukça gerçekçi bir sinir krizi bile geçirdi.( sanırım yalanlarını gerçek sanoyor) Ben de aptal gibi onu teselli etmeye çalıştım. Araştırdığımda söylediği gibi bir hukuk bürosunun da olduğunu öğrendim. İşe başlayacağı gün ( ki o da yalanmış. İşe falan başlamıyormuş) erkenden uyandık ve işe başlamayacağını, birikmiş bir maaş ödemesi olmadığını, aslında 4 lira maaş aldığını ama bana 15 lira dediğini, avukat aramalarının fake call olduğunu anlattı. Ben de onu annesinin evine götürdüm be bıraktım 5 aydır orada, hala işsiz. Haftada bir oğlumu ona götürüyorum o gelmiyor. Cüzi de olsa ödeme yapmaya şimdilik devam ediyor.( annesi ödüyor) Ortak tapulu evimizi satmak istiyor ben de hayır diyorum. Boşanmanın anlaşarak olmasını istiyorum ancak 5 aydır benimle yüzleşmesini ve bir anlaşmaya varmamızı bekliyorum. Ancak henüz bunu yapmadı.
Hikayenin sonunda bana aptal mısın? Dediğinizi duyar gibiyim ama hayır aptal değilim. O çok zeki ve iyi bir oyuncu. Onun karşısında harfleri bilip vurduramadığı için okuyamayan çocuk gibiyim. Her defasında bir şeylet olduğunu biliyorum her defasında ama elimde delil olmadığı için ıspatlayamıyorum. Ispatladığım zamanlarda da iyi oynayarak değişeceğine beni inandırıyor. Üniversite mezunuyum ama evliliğim süresince çalışmadım. Bizim durumumuz iyi olduğu için (yalan) çocuğumu büyütmeye karar verdik. Kısacası - mış gibi yaşadık. Evliğin içinde iki farklı dünyamız varmış.
Şimdi, Haklarım neler? nereden başlamalıyım? Nasıl dava açmalıyım? Anlattıklarımın (deliller) bana faydası olur mu? Zararı olur mu? Nasıl bir yol izlemeliyim? Ortak tapulu evin durumu ne olur? Çocuk ne olur?
Bir fikir verebilirseniz sevinirim. İlginiz için yeşekkür ederim