Mesajı Okuyun
Old 04-12-2011, 12:35   #6
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Admin
Örnek vermek gerekirse, ben uzun süredir zaten Petrol Ofisinden benzin alırdım, yakınlarda baro karta %3 indirim yapıldığını farkettim, son 4-5 benzin alışımda kartı okutturdum

Uzun lafın kısası, TBB'nin eleştirilecek çok yönü olabilir ama naçizane görüşüm avukatlara yönelik ticari indirim anlaşması yapması desteklenecek bir uygulamasıdır.

Görüşlerinize bütünüyle katılıyorum. eklenecek bir şey yok. Zira bu uygulamanın doğruluğu savunulmaya gerek kalmayacak kadar bariz. Bir yandan yararlı ve doğru, öbür yandan bizim mesleki ve esaslı hiçbir ilkemizle çelişir bir durum da yok. Bu ölçüt de çok önemli benim için; zira küçük menfaatler için büyük esasları zaafa uğratamayız.

Ben de benzin istasyonunu bu nedenle değiştirdim.
Kartı okutunca rakamın bir anda düşmesi çok hoşuma gidiyor doğrusu.

Ayrıca, Sodexho indirimini, özel anlaşmalı sağlık kuruluşlarının barokart indirimini, Yurtiçi Kargonun %40'a varan indirimini ve kullanım alanının genişlemesi için firma ve kuruluşlarla görüşmelerin devam ettiğini de söylemek isterim. (Belki başka indirimler de vardır, benim bilmediğim. barobirlik.org.tr yi takip etmek lazım.)

Saygılarımla.