Mesajı Okuyun
Old 08-06-2011, 02:09   #1
Konuk

Soru velayetin hangi durumlarda anneden babaya geçer

Merhabalar, ben 37 yaşında kamuda çalışan bir bayanım.5 sene önce 5 yıllık evli olduğum eşimden anlaşmalı olarak boşandım.Oğlumuz şu anda 9 yaşında. Eski eşim boşanma sürecinden sonra oğlumuzun velayetini o 11-12 yaşlarına geldiğinde benden alacağına dair tehditlerde bulundu. Şimdi o büyüdükçe içimdeki korku ve endişe de büyümekte. Boşanmadan sonra 4,5 sene oğlumla beraber kaldık ama şimdi annemle aynı evde yaşıyoruz. Oğlumun sosyal ve psikolojik olarak boşanma sonrasında nasıl büyük bir gelişme kaydettiği ve bunun için gösterdiğimiz hem benim hem de tüm aile büyüklerimizin çabaya pek çok kişi şahitlik edecektir, bu konuda kafamda soru işaretim yok. Bu 5 senelik dönemde 3 erkek arkadaşım oldu ancak hiçbiri ile evlilik sürecine giremediğimizden oğlumun olumsuz etkilenmemesi için bir araya getirmedim.Bu konuda da gereken özeni göstermeye çalıştım. Son bir senedir de eski eşim bana karşı herhangi bir suçlamada bulunur mu veya evlenirsem oğlumu benden almaya kalkar mı endişelerinden hayatıma kimseyi sokmuyorum. Sizleri çok uzun yazarak sıkmak istemiyorum. Ama yine de korkuyorum, uykularım kaçıyor,sizden hangi hallerde baba çocuğun velayetini alabilir bu konuda bilgi rica ediyorum.
Saygılarımla,