Mesajı Okuyun
Old 15-06-2009, 09:09   #47
halit pamuk

Gözlemlerime dayalı gerekçeler sunarak ve bu konuyu bahane ederek tespitler yapmak istiyorum.

1. Suat Ergin. Burası avukatların yoğunlukta olduğu bir site. Başımdan bir olay geçse davalık olsam avukat olarak Suat Ergin'i tutmak isterim.

Çünkü meslektaşlarına en çok hukuki yardım yapmış olan kişidir o. Hem de iletiletin içeriğinin dolu ve sonuç alıcı olduğunu görüyorsunuzdur. İlgilenir, takip eder, sonuç alır. Sorumlu hissettiğini hisettebiliyorsunuz.Önemli olan da budur.

2. Saim Dikici. Zeki olduğu kuşku götürmez. Hukuk tartışmalarında şimdiye kadar hiç bakmadığınız bir noktayı size gösterebilir. Açıkçası üye olmadan sitede onun yazılarından çok etkilenmiştim.Saim Bey'in sitede olması, sitenin kalitesinin oldukça artırdığının Admin'de farkındadır, herhalde.

3. Özge Yücel: Türkçeye olan hakimiyetinin yanısıra araştırmacı ve devamlı kendini geliştirmeye yönelik faaliyetleri, genel kültürü ve hukuk bilgisi ile yaşıtlarına 20 yıl fark atmış durumda. Burada sanırım herkes aynı fikirde, geleceğin M. Kemal Oğuzman'ı, Rona Serozan'ı olacaktır. Yani adını kitaplarda ve kitapçılarda sıklıkla duyacağız gibi geliyor bana.

4. Armağan Konyalı: Bir insan bu kadar duygusal olup aynı zamanda bu kadar ölçülü olabilir.Üstat'ın kelime anlamıyla rahatlıkla kullanılabilecek kişidir. Çok iyi bir avukat olmasının yanında çok iyi bir hukukçu olduğunu düşünüyorum. Yazılarını sanki beynimizde bir tat bırakıyor. Anlatımı akıcı ve etkileyici. Sani edebiyatla hukuku birleştiriyor.

5. Can Doğanel, Bülent. S. Akpunar, ö.Erol Yavuz, Yücel Kocabaş. Bu 4 kişinin hukuki bilgisi muazzam. Hukuki sorunlara en iyi onların cevap verdiklerini görebilirsiniz. Dördünün de yargıtay hukuk dairelerinde rahatlıkla üye olabileceklerini düşünüyorum.

6. Gemici. Hani derler insanlar aralarında "Kalite insan" diye. İşte o kalite insandır. Yazılarına Ben de Özge Hanım gibi tüm yazılarını okur ve ne demiş merak ederim.

7. Habibe Yılmaz Kayar, Işıl Yılmaz, Av. Ufuk. Kadın Hakları diyince üçü aklıma geliyor. Örneğin kimse Kahdem'de av.Ufuk Kadar kadınların sorunlarına yardım etmemiştir.

8. Şehper Ferda Demirel. Bence sitedeki en iyi şair odur.

9. Admin: Tanımayı çok istiyorum. Bahsedilen tüm nitelendirmelere katılıyorum. Ek olarak en çok ahlaki duruşunu seviyorum. Sanki bana roman kahramanı gibi geliyor.