Mesajı Okuyun
Old 02-12-2007, 07:35   #17
üye18721

Gazeteciye avukata hakaret tutuklaması
Konya'da, görüşmek için bürosuna gittiği bir avukata hakaret ettiği iddia edilen, yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapan Ali Rıza Taban tutuklandı.

Konya 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Ali Rıza Taban ile kendisine hakaret edildiğini öne süren Avukat Zekiye Şeylan katıldı. Şeylan'ı 26 avukat temsil etti.

Cezaevine gönderildi

Ali Rıza Taban, 31 Ekim 2002 tarihinde Avukat Şeylan'ın bürosunu telefonla arayıp görüşme talebinde bulunduğunu ve kendisine saat 13.30'da randevu verildiğini söyledi. Büroya gidince Avukat Zekiye Şeylan'ın kendisi ile görüşmek istemediğini ve aralıklı durumda bulunan kapıyı açarak odasına girdiğini öne süren Taban, '(Benimle görüşmeyecektin neden randevu verdin?) diye sordum. Herhangi bir hakarette ya da saldırıda bulunmadım. Aleyhimde söylenenleri kabul etmiyorum' dedi.

Avukat Zekiye Şeylan ise Taban'ın sinirli bir şekilde odasına girdiğini iddia ederek, 'Bana hakaretlerde bulundu. Bu, yargının savunucularına karşı yapılmış bir saldırıdır' diye konuştu.

Mahkeme Başkanı Gökten Koçoğlu ise Ali Rıza Taban hakkındaki gıyabi tutuklama kararını vicahiye çevirerek tutuklanmasına karar verdi.