Mesajı Okuyun
Old 28-11-2003, 21:10   #22
yaman

slm arkadaşlar bir konuda dikkatinizi cekmek istiyorum.özel üniversiteler ile devlet üniversiteleri arasındaki bir cok farkı belirtmişsiniz ama unuttugunuz bir nokta var buda ders gecme notu.demek istedigim özel üniversitelerden mezun olmak kolay degil devlet üni.ders gecme notu özellerdekinden daha düşük. ( okudugum üniversitede ders gecme notu 60)fırsat eşitligine deginecek olursak özellikle seferino hocamın biraz daha düşünmesini tavsiye ediyorum(haddim olmayarak).hangi fırsat eşitliginden bahsediyoruz ki.ülkemizdeki egitimin kalitesi belli sınav sistemimiz ortada dersaneye gitmeden nerdeyse üniversite kazanılmıyor bunu neden eleştirmiyoruz parası olmayan dersaneye gidemeyecek belki sınavıda kazanamayacak yani yine parası olmayan okuyamayacak bütün bunları hesaba katmayarak sadece özel üniversiteleri eleştirmek bence haksızlık tam aksine özel üniversitelere destek verilmeli cünkü kaliteli egitim icin özel üniversite şart . bir noktayı daha belirtmeden gecemeyecegim okudugum üniversitede dogulu sayısı nedense cok fazla (diger bölgeler oranla) sizce bu insanlar cok mu aptal yada cok mu zengin (umarım ne dedigimi anlarsınız )