Mesajı Okuyun
Old 16-03-2021, 11:27   #1
Konuk

Varsayılan Bosanma, zina davasi, tedbir ve yoksulluk nafakasi, manevi tazminat

Merhabalar,
2013 yilinda esime evlilik birliginin temelinden sarsilmasi nedeni bosanma davasi actim. Dava surerken baska birisi ile yasamaya baaladim ve birde cocugumuz oldu, resmi nikahli esim uzerine kaydedildi. Dava yargitay asamasinda iken esim.bana zina sebebi ile bosanma davasi acti.
1. Zina sebebi ile bosanma davasinda dava devam ederken, ilk dava yargitayca onandi ve kesinlesti. Esim kusurlu bulundu, aylik 350 tl tedbir 150 tl istirak nafakasi, dava sonrasi yoksulluk nafakasi olarak devamina seklinde karar kesinlesti.
2. Nesebin reddi davasi acti ve nesebi reddederek baakasindan olan cocugunu nufusundan cikartti.
3. Yargitay a dilekce ile zina sebebi ile bosanma davamiz var birlikte gorulsun seklinde talep etmesine ragmen dikate alinmadi ve ilk karar onandi.
4. Zina davasi da sonuclandi ancak bosanma gerveklestiginden bu konuda hukum kurulmasina yer olmadigina, nafaka ve velayet konusunda da hukum kurulmasina yer olmadigina, ancak zina sebebi ile benim eski esime 20 bin lira tazminat odememe hukmedildi.

Simdi esim yeni bir dava acmis ve
1. Zina kanitlandigi icin tedbir ve yoksulluk nafakasina verilemeyecegini ve aldatan kadina maddi manevi tazminat baglandigini, ortada cocuk oldugunu zinanin mahkeme karari ile kesinlestigini dolayisi ile, maddi manevi tazminatin, tedbir ve yoksulluk nafakasinin kaldirilmasini, cocuk icij verilen istirak nafakasinda herhangi bir itirazi olmadigini ve bunun devam etmesinin cocugunbyararina oldugunu belirtmis. Ilk mahkemenin verdigi, tazminat ve tedbir ile yoksulluk nafakasinin bu acilan dava ile kaldirilmasi mumkun mu? Davayi kazanabilir mi? Yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim.