Mesajı Okuyun
Old 10-03-2021, 17:28   #1
Konuk

Varsayılan 18 yaşından büyük kız çocuğuna babasının sorumlulukları

35 yaşındayım,bekarım,annem ve babam ben bebekken boşandılar.babam hiçbir zaman bana karşı ödevlerini yerine getirmedi.kiz çocuğu olduğum için böyle yaptığını düşünüyorum.kendisinin bir de erkek çocuğu var ve çalıştığı yerin websitesinde kendini tanıttığı yazıda bir erkek çocuğu babası olduğunu söylemiş.resmi olarak ben de nüfusuna kayitliyim evlilik içi doğmuş çocuğum.fakat uygulamada hicbir maddi manevi desteğini görmedim.calismiyorum annemle yaşıyorum annemin emekli maaşı ile geçiniyoruz.ben babadan ihtiyacım olduğu için para talep edebiliyor muyum?bir de babamın üstsoyundan kalan ve kalacak olan mirası bana kalmaması icin başkalarına aktardığını ve aktaracağını düşünmekteyim.normalde üst soyundan ona ve onun ölümü halinde çocuklarına kalacağını biliyorum Fakat bu şahıs bu konuda samimi davranmıyor ise bu araştırılarak benim bu haklarıma önceden tedbir koydurma gibi imkanım var mı?çalışmıyor olduğum için bana düzenli bir gelir bağlanabilir mi? Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.