Mesajı Okuyun
Old 27-01-2021, 14:44   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba
Eşimle 2018 yılından itibaren süren çekişmeli boşanma davamız var. Eşim tarafından darp edildiğim için şiddetli geçimsizlik üzerine dava açtım. Tazminat ve nafaka taleplerim kabul oldu. Eşim bir üst mahkemeye gitti. Evliliğimizde tapusu kayınvalidemin evinde yaşadık. Sosyo-ekonomik durumum olmadı için evden ayrılmadım. Faturalar benim üstüme evliliğimin ilk gününden itibaren ben ödedim. Şimdi kayınvalidem oğlum evden ayrıldığı için evimi işgal etti ediyor(Eşim evden uzaklaştırma kararı olduğu için giti). 2018 yılından itibaren diyerek bana ecrimsil icra takibi başlatmakla tehdit ediyor. Böyle bir hakkı var mı.

Konuta aile konutu şerhi verdirdiyseniz, ikametiniz boşanma kararının verilerek kesinleşmesine dek haksız işgal sayılmaz.

Yine boşanma davası devam ediyor ve evde oğluyla ikametinize evlilik nedeniyle kayınvalidenizin vermiş olduğu örtülü izni, aşamalarda size ihtar göndererek evi boşaltmanızı istemediyse, geçmişe dönük ecrimisil isteğinin kabul edilmesi güç. İhtardan sonrası içinse sorumluluğunuz gündeme gelebilir.

Ayrıntılı konularda dosyanızla birlikte bir hukukçudan destek almanızı, ekonomik durumunuz yerinde değilse yaşadığınız il/ilçedeki baro temsilciliklerinden kendinize ücretsiz olarak avukat istemenizi öneriyoruz.

İyi günler.