Mesajı Okuyun
Old 19-10-2007, 09:37   #1
enginer

Varsayılan Bankaya Yatırılan Maaşların Maliye Tarafından Bloke Edilmesi Hukuka Uygun Mu?

Konu:Banka hesaplarına maliye bloke koyuyor.
Maaşların da bankaya yatmasına zorluyor.....
.........
Danıştığım avukatların,"bu işi hiç karıştırmayalım" dediği bir durumdayım.
Ortak olduğum limidet şirkette yıllar önce sahte fatura kullanılmış,(ben suçsuzluğumu ispatlayabilirim),ve şu an 800.000 ytl mali takibatım var.
Özel şirkette çalışan bir mühendisim gerçek maaşım 1350 ytl..Lisede ve üniv.de okuyan iki çocuğum var.evim kira.
Maaşım bankaya yatınca bloke edilecek,belki de şirket beni bu karışık durumdan işten çıkaracak.
İlgili vergi dairesi müdürü de ,taksitlendirmeye çözüm bulamadı,ayda ödeyebileceğim,100-150 ytl yi kabul etmedi.
Yurt dışına çıkıp belki daha iyi ücretle çalışma şansıım olabilirdi.Yurt dışına çıkma yasağım var.
Maaşı bankadan alacaksın demek ve maaşını bloke edeceğim demek,benim için çalışamazsın demekle aynıdır.
Hakikatten benim durumumdakileri yasalar yok mu sayıyor?
Yargıtay dan maaşların bankaya yatırılması ve blokesi olayı müdahalae edilemezmi?
TEKRAR SORUYORUM?.:MALİYEYE DUR! DİYECEK BİR HUKUK ADAMI YOKMU?
Kendimi "Deli Dumrul " un köprüsünde kadar çaresiz hissediyorum
....
NOT:lütfen,vergi dairesinden maaşın 1/4 ünü haciz ettirebilirsin demeyin...anlatamayacağım kadar uzun nedenler ile bu mümkün değil.Vergi dairesi müdürü ile bu konuyu konuştum.