Mesajı Okuyun
Old 20-11-2013, 13:28   #1
Konuk

Varsayılan On yaşında bir çocuk boşanma davasında tanık gösterilebilir mi?

Merhabalar,
Çekişmeli boşanma davamız var. Davayı da eşim açtı! Hem aldattı hem uyduruk sebeplerden utanmadan boşanma davası açtı. 17 yıl sonra benimle anlaşamıyormuş…Çünkü ben aldatıldığımı öğrendikten sonra kızımdan dolayı dava açamadım. “Babamdan boşanırsan kendimi öldürürüm” diyordu, bende , alışması için biraz beklemeyi seçmiştim. Kendisi dokuz arkadaşını tanık göstermiş (çoğu lise arkadaşı, ve onları onbeş yıldır görmüyorum)! Bana ise olayı bilen tanıklık yapmak istemiyor. Okulda kızımın okul arkadaşımın annesine kadını eşi olarak tanıştırmış. Okul müdürü ve bir memur da varmış. Kızımın arkadaşının annesini telefonla arayıp mahkemede tanıklık yapmasını istedim, kabul etmedi. Eşimin çocuğuna zarar verebileceğinden korkuyor…Kimse kimseye yardım etmek istemiyor, karışmak istemiyor…
Size sorum şu: bu kızın annesi veya olayı bilen başka kişiler mahkeme kararıyla zorla tanıklık yapmaya çağrılabilir mi?
Veya on yaşında olan kızım tanıklık yapabilir mi? Zaten duruşmaya (ikinci olacak) çağırıldı, fakat velayet belirlenmesi için diye düşünüyoırum.
İnanın, çok zor durumdayım, kızımı doldurmuşlar, sanırım konuşmayacak “ben öyle yaparsam babam benden soğar ve ben bunu göz önünde bulundururamam” demişti. Hemen anlamıştım birisi tarafından doldurulduğunu, bunlar on yaşında bir çocuğun lafları değil….
En büyük ve tek tanığım kızım, o herşeyi biliyor. Geçen hafta birlikte kaldıkları evde aralarına yatırmışlar. Bu nasıl bir adam?
Kadının da iki çocuğu var, şu an hala evli olan eşimle birlikte kalıyorlar.
Bu kaldıkları evin adresini öğrensem delil olarak kullanabilir miyim? Ev kadının adına tutulmuş. Sadece semti biliyorum. Muhtar bana adresi verir mi?
Ben de oralara gidip fotoğraf çeksem?
İnanın artık ne yapacağımı bilemiyorum, LÜTFEN BANA YARDIM EDİN, hiçbir tanığım yok.