Mesajı Okuyun
Old 08-05-2011, 00:23   #13
BALDIRAN

3 gündür şehir dışında olduğumdan görüşleri ancak okuyabildim.Emek ve bilgilerini sunan bütün meslektaşlarıma çok teşekkürler. Bende özel mülkiyete tabi araca asılan afişin 5326 sayılı yasanın 42. maddesi kapsamında olamayacağını düşünüyorum.Sn.Cengiz ALADAĞ'ın eklediği KTk.nin 26. maddesine belki girebilir. Ancak o zaman bu cezayı zabıtanın değil kolluğun kesmesi gerekirdi. Kaldıki idari yaptırım tutanağında açıkça 5326 sayılı yasanın 42. maddesi gereğince ceza verildiği yazılmış, artık idare bu halde 2918 sayılı KTK nun 26. maddesine dayanamaz, sebep ikamesi yoluna gidemez diye düşünüyorum.Öte yandan yazılan ifade, yargı kararının uygulanmasına yönelik bir çığlık olduğu için haka arama hürriyetine/ifade özgürlüğüne girer diye düşünüyorum. Şansımı deneyeceğim.
Yargı kararının uygulanmamsında kamu görevlisinin kastını ispatlamak zor olmasa gerek, zira yargı kararı ancak fiili yada hukuki imkansızlık varsa uygulanamaz, aksi halde uygulanmalı, uygulanmamış olması, üstelik birde böyle bir ceza kesilmesi bence kastın varlığını gösterir. Farklı düşünen meslektaşlarımın fikirlerini de almak isterim.Tekrar teşekkürler.