Mesajı Okuyun
Old 12-11-2006, 11:41   #3
aes

buna benzer bir kazada dava açmadan maddi tazminat talebim için doğrudan yazılı olarak sigorta şirketine başvuruda bulundum..başvuru içinde istedikleri belgeleri sigorta şirketini arayarak öğrendim..kaza tespit tutanağı,otopsi raporu,vefat edenin vergi levhası mirasçıları falan v.s....sizde sigorta şirketini arayarak istedikleri evrakı öğrenebilirsiniz ve buna göre talep edebilirisiniz...ancak ben maddi tazminat için 50.000.YTL için başvurdum sigorta şirketi ölen şahsın yaşı (ölen kişi 56 yaşındaydı),mali durumu (eski bir kamyonetle nakliye işi yapıyordu) ,kazadaki yarı oranındaki kusuruna göre ve diğer hesaplamaları aktüerya hesabı yaptırdıklarını ve 8.500.YTL kadar para ödeyebilecekleri yazılı olarak bana bildirdiler...daha sonra açacağım davada da sade maddi tazminat isteyebileceğimden sigortadan ve bundan fazlada para talep edemeyeceğimden bunu kabul ettim ve parayı hesabıma yatırdılar....kazayı yapandan ve ruhsat sahibinden kazanabileceğim maddi ve manevi tazminatı tahsil etmem zor göründüğü için bunlara dava açmadım...zira görünürde hiçbir makvarlıları yoktu....sigorta eğer bahsettiğiniz gibi müşterisi tam kusurluysa mutlaka size ödemek için bir rakkam sunacaktır...