Mesajı Okuyun
Old 11-11-2020, 12:13   #1
av.eylemm

Varsayılan Enerjisa eletrik firmasına karşı açılacak dava konusu ve yargı yolu????

Merhabalar,, bir müvekkilim amcasının sahibi olduğu dükkanı kiralıyor ve kendi adına ver gi açılışı yaparak yeni bir işletme kurmak istiyor. Elektrik firması ile arasında elektrik aboneliği sözleşmesi yapılıyor. Fakat bu sözleşmeye rağmen elektrik firması müvekkilimin işletmesi için zaruri olan elektrik bağlantısını gerçekleştirmiyor. Kuruma yazılı olarak başvurduk fakat cevap vermediler. Yalnızca arayarak eski abonenin o dükkanda kaçak elektrik kullandığını, ödemediği faturaları olduğunu söylüyor ve bu işlemin muvazaalı olduğunu belirtiyor. Halbuki müvekkil eski aboneden tamamen bağımsız bir işletme kurmuştur ve şuan elektrik bağlanmadığı için işletmesi faaliyete geçememektedir. Elektrik firmasına karşı açacağımız dava türü ne olmalıdır? Muarazanın Men'i diye düşünüyorum ama kararsız kaldım Tüketici mahkemesinde Ticaret Mahkemesinde mi açmalıyız? Usuli hiçbir işlemi kaçırmak istemiyorum şimdiden cevaplar için teşekkürler