Mesajı Okuyun
Old 12-03-2022, 17:37   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan av.eylemm
Herkese merhaba. 2 yıllık avukatım ve meslek hayatımda ilk kez karşılaştığım durumu anlatmak istiyorum. Davasına baktığım bir müvekkil bana gelmeden önce davasını yanlış ve eksik açıyor ve olayla ilgisi olmayan 2. Bir kişiyi de davalı olarak gösteriyor. Kendisine defalarca yardımcı olarak yol göstermeye çalıştım ve tüm detayları anlatarak kendisinin de onayıyla olayla ilgisi olmayan kişi hakkında davadan duruşmada feragat ettiğimizi beyan ettik. Tabiki feragat için kendisinden yazılı onay almadım ancak zaten bilgisi vardı ve duruşmada da yanımda bulunuyordu. tecrübesizliğimden ve böyle bir durum yaşama ihtimalimi bile düşünmediğim için yazılı onay almak aklıma gelmedi. Daha sonra müvekkil beni azletti ve başka avukatla yoluna devam etti. Sonradan öğrendim ki müvekkil hakkımda 1 ay önce kendisinin haberi ve izni olmadan davadan feragat ettiğimi söyleyerek savcılıkta şikayetçi olmuş. Bugüne kadar konuyla ilgili beyanıma başvurulmadı ben de başka bir meslektaştan tesadüfen öğrendim. İlk kez böyle bir olay yaşıyorum ve oldukça tedirginim. Süreç içerisinde bir sıkıntı yaşar mıyım bilgisi olan meslektaşlardan yorum rica ediyorum teşekkür ederim 🙏🏻
Sayın Meslektaşım,
Duruşma zaptında müvekkilinizin de imzası yok mu? Sonuçta duruşmada yanınızdaymış, itiraz etmemiş anladığım kadarıyla. Haberi ve izni olmadığı iddiası makul değil.