Mesajı Okuyun
Old 23-11-2007, 22:02   #46
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan korayad
Ben şöyle bir soru sorsam:

Bir okulda bir öğretmen okulun çatı katında onlarca güvercin beslemektedir. Güvercinler çatı katında karınları doyururken aynı zamanda oralara pislemektedir. Bilindiği üzere güvercin pisliği çok değerli bir gübredir.

Hazine (Milli Emlak Müdürlüğü) okulun çatısındaki pislikleri görünce onları toplar ve yüksek bir fiyata satar.

Öğretmen ise gübrelerin kendisine ait olduğunu iddia etmekte, hazine karşı dava açmayı düşünmektedir.

Sizce öğretmen hukuken ne yapabilir?

Ama ben bu öyküyü biliyorum...? Üstelik ilk ağızdan dinledim, yani başından geçen birinden, ama şu an çok zorladığım halde adını hatırlayamıyorum ??? Farklılıklarsa, bina okul binası değil, lojmandı, bir ihtimal (ama belki de aynı) kuş türü de güvercin değil, başka bir kuş olabilir (mi acaba...) Sanıyorum mahal doğu bölgesiydi, o bölgede falanca kuş türünün gübresinin tarım için çok kıymetli olduğundan söz edilmişti, bakımsızlık ve ihmalden, lojmanın kapısının dahi kapanmıyor oluşundan, içeride daha önce hayvan (tavuk)beslendiğinden, pisliği temizlemek için anne ile birlikte sarfedilen çabadan, lojmanın çatısı ile onu kesen binanın aralığında biriken "hazineden" ve yine ilk anda bakımsızlıktan ötürü bitmeyen yakınmaların, bilahare anlatan arkadaşımın öncülüğüyle açık artırma ile satılmasını ve gayet güzel bir lojman binasına dönüştürüldüğünü, özetle, sabrın, azmin ve üretici düşüncenin, başarmanın aracısı olarak takdim edildiği bu hikayeyi, ayrıntıları ve bende bıraktığı tüm düşüncelerle hatırlıyorum...

En şaşkın saygılarımla...

(Ps:İlla ki anlatanı da hatırlarım )